MEGASONEX Ultradźwiękowa szczoteczka elektryczna + 2 końcówki wymienne Medium

Nowy

Ultradźwiękowa szczoteczka MEGASONEX, dzięki zastosowaniu technologii fal ultradźwiękowych usuwa nalot za pomocą działania ultradźwięków, które rozbijają tworzącą się na zębach płytkę nazębną, a nie poprzez mechaniczne ścieranie.

Więcej szczegółów

Pytaj o dostępność


629,00 zł

-8,00 zł

637,00 zł

Więcej

MEGASONEX M8 - ultradźwiękowa szczoteczka do zębówproducent: MEGASONEX
model: M8
gwarancja producenta: 24 miesiące
Instrukcja w j. polskimMegasonex to wyjątkowa szczoteczka do zębów, której działanie opiera się na połączeniu fal ultradźwiękowych z technologią soniczną. Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej szczoteczka Megasonex nie wymaga tak agresywnego szczotkowania zębów jak w przypadku szczoteczek sonicznych i elektrycznych. Za pomocą szczoteczki MEGASONEX nie ma konieczności mechanicznego czyszczenia zębów - wystarczy delikatnie dotykać główką szczoteczki do powierzchni zębów, przesuwając ją tylko po kolejnych zębach.
Szczoteczka MEGASONEX, ze względu na właściwości „terapeutyczne” fal ultradźwiękowych, jest szczególnie polecana osobom: mającym problemy z dziąsłami, noszącym aparaty ortodontyczne, posiadającym uzupełnienia protetyczne, osobom z implantami zębowymi.

Szczoteczka ultradźwiękowa megasonex M8 od prestom.pl


Jak działają ultradźwięki w szczoteczce Megasonex?

Ultradźwięki, to dźwięki o częstotliwości tak wysokiej, że ludzkie ucho przestaje na niego reagować. Dlatego też fale emitowane przez szczoteczkę MEGASONEX nie są dla nas słyszalne w przeciwieństwie do fal emitowanych przez szczoteczki soniczne. Badanie kliniczne dowodzą, że fale ultradźwiękowe o częstotliwości terapeutycznej (1,6 Mhz) mają właściwości ANTYBAKTERYJNE i stają się nową bronią w walce z płytką nazębną.W szczoteczce MEGASONEX zastosowano specjalny kryształ, umieszczony w główce szczoteczki, który wprawiony w ruch wytwarza fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 Mhz = 1600000 Hz. Częstotliwość ta odpowiada aż 96 milionom pulsacji na minutę i jest wielokrotnie większa niż w przypadku tradycyjnych szczoteczek elektrycznych.
Szczoteczki soniczne wprawiają główkę szczoteczki w ruch od 15000 do 40000 ruchów na minutę (co odpowiada 333Hz). Częstotliwość ta jest więc niższa od tej wykorzystywanej w szczoteczce MEGASONEX aż o ok. 4800 razy.Zastosowana w szczoteczce MEGASONEX częstotliwość fal ultradźwiękowych jest całkowicie bezpieczna i została dopuszczona do użytku „domowego” przez amerykańską Agencja ds. Żywności i Leków już ponad 20 lat temu. O jej bezpieczeństwie najlepiej świadczy fakt, że lekarze od wielu lat używają tej lub podobnych częstotliwości fal dźwiękowych do leczenia uszkodzonych i złamanych kości oraz ran skóry.
Właśnie ze względu na to zastosowanie częstotliwość ta (1,6 Mhz) potocznie nazywana jest – „terapeutyczną”. Dla nas najważniejsze jest jednak to, że fale dźwiękowe o tej częstotliwości mają również działanie antybakteryjne.


Jak pokazują wyniki badań, częstotliwość „terapeutyczna” fal dźwiękowych niszczy znajdujące się w jamie ustnej bakterie, nie tylko poprzez rozrywanie istniejących pomiędzy nimi połączeń, ale także niszczenie powierzchni ich komórek. Efekt ten osiągany jest już w momencie, gdy zęby znajdują się w odległości 5 mm (!!!) od powierzchni włosia szczoteczki.


Korzyści ze stosowania szczoteczki MEGASONEX:

 • DELIKATNIE oczyszcza
  Dzięki zastosowaniu technologii ultradźwiękowej szczoteczka MEGASONEX nie wymaga tak agresywnego szczotkowania zębów jak w przypadku szczoteczek sonicznych i elektrycznych. Unikamy więc ścierania szkliwa oraz podrażnień dziąseł, które mogą pojawić się przy korzystaniu z manualnych i elektrycznych szczoteczek do zębów.
 • DOKŁADNIE oczyszcza
  Fale ultradźwiękowe emitowane przez szczoteczkę MEGASONEX wychodzą do 5 mm ponad linię włosia szczoteczki. Dzięki temu masz możliwość czyszczenia miejsc, do których nie jesteś w stanie dotrzeć zwykłą szczoteczką. MEGASONEX pozwala na dotarcie nawet do najtrudniej dostępnych obszarów jamy ustnej. Emitowane przez szczoteczkę ultradźwięki docierają zarówno w przestrzenie międzyzębowe, jak i do 5 mm poniżej linii dziąsła.
 • Posiada WŁAŚCIWOŚCI TERAPEUTYCZNE
  Szczoteczka MEGASONEX emituje podczas szczotkowania fale ultradźwiękowe o częstotliwości 1,6 MHz, które dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym i biostymulującym, są określane mianem „terapeutycznych”. Szczoteczka dodatkowo, poprzez delikatny masaż dziąseł, poprawia krwiobieg w tkankach miękkich jamy ustnej.
 • ŚWIEŻOŚĆ I CZYSTOŚĆ
  Codzienne mycie zębów szczoteczką MEGASONEX sprawia, że Twoje zęby są świeże i czyste.

Szczoteczka MEGASONEX posiada 3 tryby pracy:

 • NORMALNY – 18 000 wibracji na minutę + fale ultradźwiękowe 1,6 MHz
 • DELIKTANY – 9 000 wibracji na minutę + fale ultradźwiękowe 1,6 MHz
 • BEZ RUCHU – brak wibracji, (szczoteczka manualna) + fale ultradźwiękowe 1,6 MHz

Końcówki wymienne średniej twardości

Włosie wykonane zostało ze specjalnego materiału które zapobiega gromadzeniu się bakterii oraz grzybów na końcówce. Dodatkowo przy korzystaniu ze szczoteczki występuje samoistna dezynfekcja głowic, ponieważ ultradźwięki, które generuje szczoteczka MEGASONEX są nieszkodliwe dla człowieka, ale wywierają zabójczy wpływ na mikroorganizmy osadzone na zębach i w całej jamie ustnej. Odpowiednia długość włosia skutecznie usuwa płytkę bakteryjną, nie raniąc przy tym dziąseł.
W celu zachowania jak najlepszych właściwości czyszczących szczoteczki MEGASONEX producent zaleca wymianę końcówek czyszczących po ok. 3 miesiącach użytkowania. Jeżeli włosie szczoteczki po tym czasie będzie znacząco zużyte, jest to dla nas informacja, że szczotkujemy zęby zbyt mocno, co w dłuższym okresie czasu może spowodować m.in. recesje dziąseł. Dlatego pamiętaj, że nie należy przyciskać szczoteczki zbyt mocno do powierzchni zębów. Niech ultradźwięki wykonują za Ciebie całą "brudną robotę". Dzięki temu unikniesz starcia szkliwa, recesji dziąseł a także częstego wymieniania końcówki szczoteczki na skutek jej nadmiernego zużycia :)

Kupując ten produkt otrzymacie Państwo:

 • 1 szczoteczka MEGASONEX
 • 2 końcówki wymienne (miękką i średnią)
 • dodatkowo 2 końcówki Medium (średnią)
 • Ładowarkę indukcyjną
 • etui podróżne
 • gwarancję producenta - 24 m-ce
 • instrukcję użytkowania w języku polskim i angielskim
Opakowanie szczoteczki ultradźwiękowej MEGASONEX

Porównanie szczoteczek Megasonex

Opinie

Napisz opinię

MEGASONEX Ultradźwiękowa szczoteczka elektryczna + 2 końcówki wymienne Medium

MEGASONEX Ultradźwiękowa szczoteczka elektryczna + 2 końcówki wymienne Medium

Ultradźwiękowa szczoteczka MEGASONEX, dzięki zastosowaniu technologii fal ultradźwiękowych usuwa nalot za pomocą działania ultradźwięków, które rozbijają tworzącą się na zębach płytkę nazębną, a nie poprzez mechaniczne ścieranie.

Napisz opinię

Klienci którzy zakupili ten produkt kupili również:

3 Inne produkty w tej samej kategorii: